Praamid.ee

{{translate('main.cookies_prompt.agreement_msg_part1')}} {{translate('main.cookies_prompt.agreement_msg_part2')}}.

08.04.2017. Parvlaev Tiiu ristimine.

18.04.2017 11:32

TS Laevade kolmas laev uutest parvlaevadest sai täna Heltermaa sadamas toimunud pidulikul ristimistseremoonial nimeks Tiiu. Laev on nime saanud Hiiumaa mütoloogilise kangelase Leigri kaaslanna järgi.  

 

Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm rääkis pidulikul ristimistseremoonial, et  juba homsest on hiidlaste ja Hiiumaa külaliste kasutuses kaks uut parvlaeva. „Uute parvlaevade saabumine on hiidlastele peaaegu sama oluline sündmus kui laulu- ja tantsupidu kogu Eesti rahvale. Tänasel pidulikul üritusele on kaasatud Hiiumaa noored pillimehed ja tantsijad, kes valmistuvad noorte laulu- ja tantsupeoks „Mina jään“. Meie sillutame täna teed homsesse, et need tänased vabana sündinud noored, kelle ees maailm on lahti, tunneksid, et nad on alati siin oodatud, et neid siin vajatakse.  “Tiiu” ootab Teid ja on valmis Teid alati koju sõidutama – olgu suvi või talv, kevad või sügis. Parvlaev Tiiu  on tulnud Hiiumaale, et jääda ja teenindada hiidlasi,“ sõnas Kalm.

 

Ristimistseremoonial osalenud majandus- ja taristuminister Kadri Simson märkis oma kõnes, et parvlaev Tiiu liinile jõudmine tähendab seda, et me saame lugeda pikalt kestnud parvlaevasaaga vähemalt hiidlaste seisukohalt lõppenuks. „Eestis on kohal ka parvlaev Piret, mille ristimine toimub järgmisel nädalal ning seejärel on meil liinidel opereerimas neli uhiuut parvlaeva. Arvan, et tegemist on tõsise hüppega nii kvaliteedi kui ka mugavuse poole pealt ning loodan, et nii saarte inimesed kui ka külalised jäävad uute laevadega rahule,“ rääkis majandus- ja taristuminister Kadri Simson.

 

Tiiu  ristiema Eesti Kirjandusmuuseumi teadur ja Hiiumaa kultuuripärandi uurija Helen Kõmmus rääkis laeva nimikangelasest Tiiust ja andis laevale kaasa oma soovid: “Saagu Su nimeks Tiiu, too meile tuntust ja õnne. Hoia meie hiidlasi, meremehi ja kõiki, kes Sinuga seilavad!” lausus ristiema ning lõi pidulikult shampusepudeli vastu laeva.

 

Hiiumaa legendi kohaselt tulid uut laeva tervitama ja õnnistama  ka “Vanamees ja kits”. Vanamehe rollis oli legendaarne hiidlane ja kodusaare patrioot Tõnu Otsasson. Parvlaeva Tiiu ristimisel oli kohal ligi 600 huvilist.

 

Parvlaev Tiiu  hakkab reisijaid teenindama Rohuküla-Heltermaa  liinil. Laeva esimene liinireis toimub homme, pühapäeval kell 08.30  väljumisega Heltermaa sadamast.

Back to News page