Praamid.ee

{{translate('main.cookies_prompt.agreement_msg_part1')}} {{translate('main.cookies_prompt.agreement_msg_part2')}}.

Reisiparvlaev Leiger

Tehniline info

Nimi: Leiger
Ehituskoht: Sefine laevatehas, Türgi
Veeskamine: 01.03.2016, vaata videot
Valmimisaasta: 2016
Ristimine: 19.12.2016, vaata uudist
Asukoht: vaata kaardilt
Kodusadam: Heltermaa
Pikkus: 114,0 m
Laius: 19,7 m
Süvis: 4,0 m
Sõiduautode mahutavus: 150
Reisijate mahutavus: 700
Ratastooli kohad salongis: 7
Kiirus: 15 sõlme
Klass: DNV +1A1 R3 ICE-1A CAR FERRY B E0

Reisiparvlaev Leiger

 


Galerii


Reisiparvlaev Leiger on nime saanud Hiiumaa vägilase Leigeri järgi.

Kes oli see muistne vägilane?

Leiger oli tugev nagu tema Saaremaal elav vend Tõll. Suuruse poolest jäi Leiger Tõllule küll väheke alla, kuid rammu olevat tal olnud Tõllust isegi enam. Vähemalt tundus nii hiidlastele endile. Leigril oli kasvu ka siiski omajagu – läbi Väikese väina minnes küündinud vesi talle vaid poole sääreni. Kaalus aga Leiger kogunisti nii palju, et kivile istudes saanud kivipealne tihti muljutud.

Leiger võitles vaenlaste vastu vapralt ja tõttas saareelanikele alati appi, kui võõrvõim maad ähvardas. Vägilasena passis talle võitlusvahendiks pikk rehepars või vankri telg. Nendega lõi ta nii võimsalt, et ühest löögist oli sada raudmeest pikali.

Oma suure tugeva keha kohta olid Leigril maruväledad jalad. Need olid kohe nii väledad, et jõudsid ükskord kogu hundikarjale järele joosta. Hundid olevat talvisel ajal jää peal mandrilt Hiiumaale tulnud ja seal karjaloomadele palju liiga teinud. Leiger saanud selle peale maruvihaseks, kiskunud tamme ühes juurtega maast üles ning äsanud sellega huntidele nii, et aastateks kadus kogu hundisugu Hiiust täiesti.

Õigele hiidlasele meeldib pärast põllutööd saunas käia, nii ka Leigrile. Sauna ehitamises oli ta ka ütlemata osav. Ta ehitas enesele lausa Hiiumaa esimese sauna, mis tuli välja nii hea, et meelitas Tõllugi naabersaarelt külla saunaõhtutele.

Võõruspeod aga näisid Leigrile eriti meeltmööda olevat. Vahel jäid pidulised Leigri kodusse Soonlepa soode vahele Vilivalla viderikku lausa kümneks päevaks. Elukoht oli Leigril kaunis ning külalisi kostitas ta naise Tiiu abiga ikka ainult hää ja paremaga. Ka vahutavat keelekastet olla pidulistele alati varutud vaatide viisi.

Nii see Leiger Hiiu kangelaseks sai, kaitstes hiidlasi vapralt vaenlaste eest ja korraldades lõbusaid võõruspidusid.