Praamid.ee

{{translate('main.cookies_prompt.agreement_msg_part1')}} {{translate('main.cookies_prompt.agreement_msg_part2')}}.

Merevee taseme langus võib hakata häirima laevaliiklust Hiiumaa liinil

26.02.2018 14:04

TTÜ Meresüsteemide Instituudi prognooside kohaselt võib veetase lähipäevil Rohuküla-Heltermaa laevateel langeda tasemele, mis võib hakata häirima laevaliiklust või halvimal juhul peatada selle täiesti.

TS Laevad peakapten- mereohutusjuhi Jaanus Matso sõnul näitavad TTÜ Meresüsteemide Instituudi prognoosid, et veetase Hiiumaa liinil võib langeda sellisel määral, mis hakkab mõjutama laevaliiklust.  „Tagamaks ohutu laevaliiklus Rukki kanalis peab laeva kiilu all olema vähemalt 45 cm vett. Tuginedes täna õhtuks ja lähipäevadeks prognoositud veetasemele on üsna tõenäoline, et laevakaptenitel tuleb teha valikuid sõidukite laadimisel laevale ehk madalas merevees sõitmiseks ohutu süvisega võivad laevad olla sunnitud väljuma pooltühjalt ja ei saa kõiki soovijaid peale võtta. Palume reisijatel arvestada ka võimalusega, et veetaseme jätkuva langemise korral  võib laevaliiklus ajutiselt teisipäeval ja kolmapäeval katkeda.“

TS Laevad palub reisijatelt mõistvat suhtumist ning  palub enne sadamasse tulekut jälgida operatiivset infot praamid.ee veebilehel ja Facebookis. Laevakaptenid teevad jooksvalt otsuseid lähtudes reisijate, sõidukite ja laeva ohutusest. Ühtlasi vabandame võimalike ebamugavuste pärast.

TTÜ Meresüsteemide Instituudi Meretaseme Infosüsteemi reaalajas mõõteandmed ja prognoos on nähtav:

http://on-line.msi.ttu.ee/meretase/graph.php?jaam=rohukyla&bk77

 

Back to News page