Praamid.ee

{{translate('main.cookies_prompt.agreement_msg_part1')}} {{translate('main.cookies_prompt.agreement_msg_part2')}}.

Reisiparvlaev Piret

ship-piret

Tehniline info

Nimi: Piret
Ehituskoht: Remontowa laevatehas, Poola
Veeskamine: 01.02.2016
Kodusadam: Kuivastu
Pikkus: 114,0 m
Laius: 19,7 m
Süvis: 4,0 m
Sõiduautode mahutavus: 150
Reisijate mahutavus: 700
Ratastooli kohad salongis: 7
Kiirus: 15 sõlme
Klass: DNV +1A1 R3 ICE-1A CAR FERRY B E0

Reisiparvlaev Piret


Galerii


Reisiparvlaev Piret on nime saanud Saaremaa vägilase Suure Tõllu naise Pireti järgi.

Kes oli see tugev Saare naine?

Nii nagu Tõll oli vägimees, oli ka Piret väginaine. Suuruse poolest näikse ta Tõllust natuke maha jäävat, eks olegi ju naisterahvad kasvu poolest meesterahvastest pisut pisemad. Nii ka Piret. Aga puusad olid tal laiad ning jalad jämedad kui pakud.

Ka jõudu Piretil jagus. Ta oli tugev Saare naine. Ega tal pääsu polnudki, kuna ajal, mil Tõll rahva abimehena kaugemal käis, seisis kogu majatalitus Pireti õlul. Ja Tõll käis ära tihti. Perenaisena hoolitses ta kodu ja söögi eest, lisaks kündis, külvas, lõikas nurmel. Oma mehele keetnud Piret muudkui pajatäie kapsaleent päevas ja küpsetanud ahjutäie rukkileiba. Pireti valmistatud leib oli imehää, see lausa sulas suus. Nii nagu Pireti leib, said ka tema härjalihaküpsetised Saare ja Hiiu eitede käest palju kiitust.

Peale kõige selle aitas väginaine meest ehituselgi. Kui Tõll asus neile sauna ehitama, oli Pireti mureks kerisekivid kokku kanda. Suure töö käigus juhtunud aga nõndaviisi, et üks kivimürakas kukkus Kõiguste mõisa juures Pireti põlle seest välja, otse väginaise varbale ja siis maasse. See on sääl tänapäevalgi. Kõigele vaatamata oli väginaine ka õrn ja pisarad valu tõttu kärmed tulema. Varbale kukkunud kivi teinud nõnda valu, et Piret istunud maha ja puhkenud nutma. Nuttis teine nõnda palju, et tekkis soo, mida tuntakse Naestesoo nime all.

Nagu ühele tugevale Saare naisele kohane, saanud Piret väiksest äpardusest kiiresti üle, sünnitas Tõllule poja, jätkanud igapäevaste toimetamistega ja aidanud meest tublilt edasi.