Praamid.ee

{{translate('main.cookies_prompt.agreement_msg_part1')}} {{translate('main.cookies_prompt.agreement_msg_part2')}}.

TS Laevad paigaldas parvlaevale Piret innovaatilise kütusekulu jälgimise seadme Blueflow

19.12.2019 09:50

TS Laevad paigaldas parvlaevale Piret Blueflow innovaatilise kütusekulu jälgimise seadme, et laeva kaptenid ja tüürimehed saaksid reaalajas parema ülevaate iga reisi energiakulust ning võimaluse eelnevate reiside kütusekulu lihtsasti võrreldes parandada oma sõiduvõtteid energia efektiivsemaks kasutamiseks.

TS Laevade juhatuse liikme ja peakapteni Guldar Kivro sõnul aitab innovaatiline seadeldis Blueflow kütusekulu kokku hoida ning sellega vähendada laevakütusest tulenevat mõju keskkonnale. „Meie oodatav kütusekulu kokkuhoid on 4% laeva tarbitavast kütusest. Vähem tarbitud kütusekogus tähendab, et laevade fossiilne jalajälg ja õhku paisatud emissioonid on selle võrra väiksemad. Seeläbi hoiame puhtamana ka Läänemere ja Väinamere ehk elukeskkonna meie ümber.“

„Blueflow seade toimib selliselt, et mõõdab tarbitava võimsuse ja kuvab selle laevajuhile numbri ja graafikuna ekraanile. Seade kuvab infot reaalajas väga täpselt ning iga reis võrdleb end eelmise reisiga. Selle põhjal näeb laevajuht järgmist reisi tehes, kas ta on olnud säästlikum või kulutanud rohkem energiat – tekib iseenesega võistluse moment,“ selgitas Kivro.

Pireti kapten Ringo Koppel uudistamas Blueflow seadet ekraanilt

Parvlaeva Piret esimene Blueflow abil mõõdetav reis toimus 10. detsembril kapteni Ringo Koppel juhtimisel Virtsust Kuivastusse.

Kui Blueflow seade parvlaeval Piret toob soovitud tulemused paigaldab TS Laevad seadme ka teistele parvlaevadele.

Blueflow kütusekulu seadmete ning tarkvara tarnijaks on Rootsi ettevõte Blueflow Energy Management AB.

Back to News page