Praamid.ee

{{translate('main.cookies_prompt.agreement_msg_part1')}} {{translate('main.cookies_prompt.agreement_msg_part2')}}.

TS Laevade esimene uutest parvlaevadest sai täna pidulikul ristimistseremoonial nimeks Leiger

19.12.2016 16:00

TS Laevade uutest parvlaevadest esimene sai täna Tallinna Vanasadamas toimunud pidulikul ristimistseremoonial nimeks Leiger. Laev on nime saanud Hiiumaa mütoloogilise kangelase Leigri järgi.

Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm rääkis pidulikul ristimistseremoonial, et 2016. aasta on merekultuuriaasta ja mis saab olla veel sümboolsem lõpetama merekultuuriaastat, kui uue laeva tulek. „Leiger on esimene uus alus meie tütarettevõtte laevastikust. Laev valmis Türgis Sefine laevatehases. Oleme teda pikalt oodanud ja lõpuks on ta siin teie ees,“ sõnas Kalm.

Ristimistseremoonial osalenud majandus- ja taristuminister Kadri Simson märkis oma kõnes, et Leigeri saabumist on oodatud kaua ning tundub, et laeva liinile jõudmine on kasvatanud ka eestlaste merendushuvi, sest jälgiti ju tuhandetes kodudes interaktiivse kaardi pealt, kaugel uus parvlaev on oma teekonnal. „Olen kindel, et Leiger muudab hiidlaste ja Hiiumaad külastavate inimeste sõidud senisest mugavamaks ning meeldivamaks,“ lisas Simson.

TS Laevade juhatuse esimees Kaido Padar tänas kõiki partnereid, ametnikke ja TS Laevade töötajaid, kes on nii laevaehitusse kui ka parvlaevaliikluse käivitamisse panustanud.

Leigri ristiema, Hiiumaa muuseumi teadusdirektor Helgi Põllo rääkis laeva nimikangelasest Leigrist ja andis laevale kaasa oma soovid: “Saagu Su nimeks Leiger, too meile tuntust ja õnne. Hoia meie hiidlasi, meremehi ja kõiki, kes Sinuga seilavad!” lausus ristiema ning lõi pidulikult šampanjapudeli vastu laeva.

Parvlaev Leiger hakkab reisijaid teenindama Rohuküla-Heltermaa liinil ja asub liinile vahetult enne jõule.

Tagasi uudiste nimekirja